Hakkımızda

Azim Group, 2000 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan İLHAN tarafından kurulmuştur. 2000-2004 yılları arasında gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarında toplumun ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına gerekli çalışmalar yapılarak markalaşma için alt yapı oluşturulmuştur.

Azim Group, kaliteli ve yenilikçi üretim yöntemleriyle sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Azim Un ve Akhan Un ile kendi ülkesindeki ve tüm dünyadaki müşterileri için Avrupa standartlarında üretim yapan Azim Group, gıda sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

2004 yılında 150 ton kapasiteli un üretim tesisi kurarak markalaşma ve kaliteli buğday unu üretimi doğrultusunda yola çıkan Azim Group, 2009 yılına kadar üretim kapasitesini 500 tona çıkartmıştır. Markalaşma ve kaliteli buğday ununun ne denli önemli olduğunu gösteren Azim Group, kısa zamanda Türkiye Un İhracatı sıralamasında ilk 500’e girmiştir.
Kuruluş aşamasından itibaren devam eden bu yükseliş sayesinde Azim Group’un 2011 yılında Türkiye Un İhracatı sıralamasında 374. sıraya gelmesi, Sayın Orhan İLHAN’ın pazar arayışının meyvelerini aldığını göstermektedir. 2012 yılında üretim kapasitesini 1000 tona yükselten Azim Group, hem yurt içi hem yurt dışındaki markaları ile en çok tercih edilenler arasında yer almıştır.

Teknolojinin ne kadar önemli olduğunu ve ihtiyaçtan çok sorumluluk haline geldiğini gören Azim Group; 2014 yılından beri üretim kapasitesini 1.200 tona yükseltmiş olarak üretim tesislerindeki donanımı son teknolojiye göre yenilemektedir. Azim Group; 2016 yılından itibaren çalışma sürecini, hammaddenin işlenmek üzere üretime girişinden un paketleme aşamasına kadar her aşamada teknolojik ve hammaddeye temas gerektirmeyen tam-otomasyon sistemle yürütmektedir.

Azim Group donanımlı ve tecrübeli uzman gıda mühendisi ekipleri ile dokuz yüz kişiyi aşkın bir kadroya sahiptir. Azim Group, modern ve teknolojik sistemlerle donatılmış ve ISO 9001:2000 ve ISO 22000 Kalite Yönetim Belgesine ve Helal Hizmet Sertifikasına sahip olan tesislerinde üretim yapmakta ve tam-otomasyon ile el değmeden üretim sağlamaktadır.

Müşteri memnuniyetine odaklanarak kaliteli hizmet anlayışının devamlılığını sağlayan Azim Group; bünyesindeki Türkiye’de en önemli un üretim tesisleri olan Azim Un ve Akhan Un ile ihracatta her geçen gün kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. Sektörünün önde gelen firmalarından olarak liderliğe aday olan Azim Group günlük 1.250 ton buğday kırımı kapasitesiyle müşterilerine global çapta hizmet vermektedir.

Azim Group, “Başarı ‘Azim’le Gelir” sloganıyla çıktığı yolda hız kesmeden ilerlemektedir. 2020 yılında endüstriyel ürünler piyasasındaki pazar hamiyetini paket ürünlerde sağlamak İsteyen Azim Group, yenilenen yüzü ve ürün çeşitliliği ile hem yurt içi hem yurt dışı pazarında müşterilerine ulaşmaya devam etmektedir.

Kaliteden ve hijyenden taviz vermiyoruz

Azim Group olarak misyonumuz; bereket ve bolluğun simgesi olan buğdayı, deneyimlerimiz ve son teknolojik otomasyon üretim tesislerimizle birleştirmek ve kaliteli buğday unu üreterek müşterilerimize ulaştırmaktır. Üretim sürecini kalite ve hijyenden taviz vermeden gerçekleştirerek müşterilerimize güvenilir, sağlıklı ve Avrupa standartlarına uygun ürünler sunmaktayız.

Her Geçen Gün Daha da İlerliyoruz

Azim Group olarak vizyonumuz; yöneticilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte kalite, lezzet ve memnuniyet çıtasını yükselterek hem yurt içi hem yurt dışı pazarında sürekli gelişim ve değişimle fark yaratıp sektörde lider olmaktır. Kalite ve hijyen anlayışından ödün vermeden müşteri memnuniyetine odaklanmakta ve sektörün lider markası olmayı amaçlamaktayız.

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

  • Bol çeşitli ve kaliteli ürün yelpazesini uygun fiyatlara tüketiciyle buluşturmak
  • Sektörün en çok talep edilen firması olmak
  • Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak
  • Gelişim ve büyümeyi sürdürülebilir kılmak